چرا چراغ روغن اتومبیل شما روشن می شود؟

چرا چراغ روغن اتومبیل شما روشن می شود؟

 

مقدمه:چراغ روغن احتمالاً یکی از کمترین درک سیستم در یک اتومبیل است. ما توضیح می دهیم که چراغ روغن چگونه کار می کند ، و چرا چراغ روغن در داشبورد شما ممکن است در زمان های مرموز روشن یا خاموش شود.هر زمان که چراغ روغن روشن شود ، باعث نگرانی می شود. بسیاری از اتومبیل های جدیدتر و پرمصرف دارای چراغ روغن هستند که تعیین می کنند چه موقع باید روغن تعویض گردد.
چراغ قرمز درخشان روغن در داشبورد شما نشان دهنده چیست؟ نشان دهنده فشار کم روغن است. این امر به چند دلیل، بد است. فشار کم به معنای عدم وجود روغن کافی در سیستم است و یا پمپ روغن به اندازه کافی روغن را به گردش درنمیاورد تا سطح یاطاقان بحرانی و اصطکاک را روغن کاری کند. اگر حین رانندگی متوجه روشن بودن چراغ روغن باشید ، تمام تلاش خود را بکنید تا سریع کنار جاده توقف کنید ، موتور را خاموش کنید و برای جلوگیری از آسیب دیدگی مشکل را بررسی کنید.

کار پمپ روغن چیست؟از پمپ روغن ،روغن به یاتاقانهای میل لنگ ، شفتهای سوپاپ و سایر قسمتهای مهم در حال حرکت هدایت می شود. فرمولاسیون های روغن مدرن شامل مواد شوینده هستند ، بنابراین تعویض منظم روغن و فیلتر در فواصل زمانی توصیه شده در دفترچه مالک ، معمولاً سیستم را راضی نگه می دارند. متأسفانه ، همه چیز با گذشت زمان می پوسد، و این باعث می شود شکاف های ریز بین قسمت های کشویی افزایش یابد. چیزایی که به تنهایی می توانند باعث افت جزئی فشار روغن شوند ، مانند یک پمپ کهنه.

 

بیشتر مطالعه کنید>>>تفاوت بین گیربکس دستی و اتوماتیک

 

عیب یابی؟قبل از اینکه خیلی زیاد به تشخیص مشکل بروید ، احتمالاً معقول است که سطح روغن را دو برابر کنید تا مطمئن شوید مشکل از این نیست. از آنجا که چراغ با سرعت پایین موتور روشن می شود و سپس خاموش می شود ، پمپ روغن احتمالاً مشکل ندارد. اگر پمپ در حال از بین رفتن بود ، فشار کمتر را در سرعت زیاد موتور نیز مشاهده خواهید کرد. محتمل ترین مقصر سنسور عملکرد نور است. این سنسور در موتور پیچ خورده است و یک کاوشگر دارد که در یک معابر روغنی ساکن است. در اصل این سوئیچ روشن / خاموش است که از فشار روغن برای بستن مدار الکتریکی استفاده می کند. بعضی اوقات ذره ای از خاک یا برخی از مواد خارجی دیگر به داخل کاوشگر می رود و آن قسمت را آلوده می کند.سنسور را تعویض کنید و سپس از ماشین تست بگیرید و ببینید آیا چراغ هنوز در حالت خاموش روشن است یا خیر. اگر این کار را انجام دهد ، مشکل شما ممکن است خرابی پمپ روغن باشد.

 

نتیجه گیری: باتوجه به توضیحاتی که در مقاله بالا داده شد می فهمیم که روشن خاموش شدن چراغ خودرو یک مشکل اصلی میباشد و بهترین کار این است که با خودروبر725 تماس بگیریم تا همه وقت و همه جا برای کمک به عیب یابی یا جابجایی خودرو به کمک کاربر گرامی برسد.
*************************

“خودروبر 725 ازشما کاربرگرامی جهت وقت گذاشتن برای مطالعه مقاله بالا نهایت تقدیر و تشکر رادارد”

*************************

خودرو بر تهرانخودرو بر قزوینخودرو بر کرجخودرو بر گیلانخودرو بر مازندران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع ☎️