تفاوت بین گیربکس دستی و اتوماتیک

 

قسمت انتقال خودکار

وقتی به دنبال یک ماشین جدید هستید ، موارد مختلفی وجود دارد که به آنها نگاه می کنید. از اندازه وسایل نقلیه گرفته تا سطح توان آن ، طراحی ، نگهداری (در صورت استفاده) و حتی رانندگی آن. شاید متوجه شده باشید که مدل های اسپرت تمایل به مجهز بودن به گیربکس دستی دارند ، در حالی که اتومبیل های معمولی خانوادگی و SUV معمولاً دارای گیربکس اتوماتیک هستند. اما چه تفاوتی بین این گیربکس ها وجود دارد؟ مزایای هر کدام چیست؟ بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم!

 

گیربکس چه کاری انجام می دهد؟

با شروع از اصول اولیه ، گیربکس در وسیله نقلیه شما همان چیزی است که قدرت ایجاد شده توسط موتور شما را برای حرکت وسیله نقلیه به جلو اعمال می کند. گیربکس شما نیرویی را که به چرخ ها منتقل میشود را کنترل می کند و تعیین می کند با چه سرعتی رانندگی می کنید. دو مؤلفه اصلی برای گیربکس وجود دارد. شافت و چرخ دنده ها.

تعریف شافت:شافت قسمتی است که انرژی لازم را از موتور می گیرد تا وسیله نقلیه شما در حرکت باشد.

تعریف چرخ دنده: چرخ دنده ها برای تعیین دامنه سرعت شما می تواند کمک کنند.

تفاوت بین گیربکس دستی و اتوماتیک چیست؟

تفاوت اصلی این دو مدل گیربکس در این است که گیربکس دستی شما را ملزم به انجام کار بیشتر در هنگام حرکت وسیله نقلیه می کند. گیربکس دستی به شما امکان می دهد وسیله نقلیه را با استفاده از پدال کلاچ، دستگیره تغییر مکان خودرو را به چرخ دنده های مختلف تغییر دهید. برای اینکه وسیله نقلیه خود را به جلو بکشید و به سرعت های بیشتری برسید ، باید دنده ها را به صورت دستی تغییر دهید تا به سرعت دلخواه خود برسید. از طرف دیگر ، گیربکس اتوماتیک برای شما می تواند این کارها را انجام دهد.

اگرچه به نظر می رسد که گیربکس دستی بیش از هر چیز سخت تر است و باعث می شود در هنگام رانندگی مجبور به انجام کارهای بیشتری باشید ، در انتخاب گیربکس دستی بر روی اتوماتیک مزایای آن وجود دارد. گیربکس های دستی اجازه تسلط بیشتری بر روی وسیله نقلیه به شما می دهد و قیمت ارزانتری نسبت به گیربکس ها ی اتوماتیک دارند.

 

سخن خودروبر725:با توجه به مقاله بالا ما می توانیم با آگاهی کامل خودروی خود را انتخاب کنیم که آیا دارای گیربکس دستی باشد یا اتوماتیک ولی ممکن هست در جاده ای یا جایی هر کدام از گیربکس ها دچار نقص فنی شود و اینصورت قطعا نباید خودرو را وادار به حرکت کنیم چون ممکن هست خثارات وارده به مراتب افزایش یابد . در اینصورت عاقلانه ترین و ارزان ترین راه حل تماس با یک مکانیک خودرو میباشد .خودرو بر725 همه جا و همه وقت با بالاترین و مجهزترین خودرو ها آماده ارایه خدمات به شما کاربر گرامی میباشد.

 

 

نتیجه گیری:در مقاله بالا به تفاوت های گیربکس های دستی و اتوماتیک پرداختیم و فهمیدیم که گیربکس های دستی با وجود سختی در رانندگی راننده را هنگام رانندگی مجبور به کار های بیشتری میکند و راننده تسلط زیادی بر خودروی خود دارد.ولی گیربکس اتوماتیک با وجود قیمت زیاد نسبت به گیربکس دستی اکثر این کارها برای رانندگی را خودش انجام دهد.

 

*************************

“خودروبر 725 ازشما کاربرگرامی جهت وقت گذاشتن برای مطالعه مقاله بالا نهایت تقدیر و تشکر رادارد”

*************************

مطالعه بیشتر:

چه موقع باید تسمه دینام در ماشین شما تعویض شود؟

خودرو بر تهرانخودرو بر قزوینخودرو بر کرجخودرو بر گیلانخودرو بر مازندران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع ☎️