اتومبیل شما چگونه روشن می شود؟

برای اینکه اتومبیل شما به درستی کار کنید ، دانستن چگونگی عملکرد اجزای مختلف ماشین برای شما مفید است. سیستم استارت خودرو شما ممکن است در ابتدا گیج کننده به نظر برسد ، اما هر راننده می تواند یاد بگیرد که چگونه کار می کند و چرا حفظ آن مهم است.

 

موتور استارت برقی

چگونه ماشین شما شروع به کار میکند(سیستم استارت اتومبیل)

چگونه ماشین شما شروع به کار میکند(سیستم استارت اتومبیل)

امروزه بیشتر وسایل نقلیه از موتور استارت برقی استفاده می کنند. این سیستم از پنج قسمت اصلی تشکیل شده است:

باتری
سوئیچ احتراق
رله استارت
کابل های باتری
موتور استارت

وقتی همه این قطعات با هم کار کنند ، ماشین شما شروع به کار میکند.

باتری

باتری وسیله نقلیه شما ، جریان الکتریکی لازم برای شروع به کار اتومبیل شما را تأمین می کند و در صورت لزوم نیز برق اضافی را تأمین می کند. هنگامی که کلید خود را در سیستم جرقه زنی قرار داده و ماشین خود را روشن می کنید ، جریان برق نیز شروع می شود.

بیشتر بخوانید: تفاوت بین گیربکس دستی و اتوماتیک

سوئیچ احتراق

این جزء اجازه می دهد تا جریان برق در جایی که لازم باشد جریان یابد. سیستم دارای پنج موقعیت سوئیچ است. موقعیت شروع ، موضعی است که برق را برای احتراق تأمین می کند و جریان الکتریکی را به رله استارت می فرستد.

رله استارت

رله استارت جریان الکتریکی کوچکی را که توسط سوئیچ اشتعال ارسال شده دریافت می کند و آن را به جریان بزرگتر مورد نیاز برای شروع موتور تبدیل می کند. این راه به این صورت تنظیم شده است ، زیرا اگرچه اتومبیل ها برای روشن شدن به جریان الکتریکی بیشتری نیاز دارند ، سوئیچ ها و سیم ها باید دو برابر شوند تا جریان بزرگی داشته باشند.

 

کابل های باتری

کابل های باتری شما سیم های چند رشته ای بزرگ هستند. آنها این جریان الکتریکی بزرگتر را درون موتور استارت قرار می دهند.

موتور استارت

موتور استارت شما دو دنده دارد. هنگامی که جریان الکتریکی به موتور می رسد ، هنگام چرخش موتور ، آنها به یکدیگر مشبک می شوند. با وارد شدن سوخت و جرقه به سیلندرها ، عمل احتراق می شود ، بنابراین موتور روشن می شود. از آنجا که موتور شروع به چرخش سریعتر از استارت می کند ، ابزاری به نام درایو Bendix استارت و موتور را از هم جدا می کند و استارت از کار می افتد.

 

چگونه این سیستم را حفظ کنیم

اگرچه شما اغلب در مورد سیستم استارت خود فکر نمی کنید ، اما این عمل به ظاهر ساده نیاز به یادگیری دارد. باتری خودروی شما باید گاه به گاه تمیز و بازرسی شود. تراکم و خوردگی الکترولیت به طور طبیعی ایجاد می شود و نیاز به خارج شدن دارد. سیمها و کابلهای الکتریکی خودروی شما باید به دلیل شکستگی یا خوردگی مورد بازرسی قرار گیرند. همچنین بازرسی از کمربند آلترناتیو خودرو برای ترک خوردگی یا شکستگی بسیار مهم است. تکنسین های ما می توانند تمام موارد لازم  از لحظه ی شروع سیستم تا پایان آن را برای شما اطلاع رسانی کند.

به نظر شما سیستم استارت شما ممکن است به یک تنظیم دقیق نیاز داشته باشد؟ با ما تماس بگیرید و درباره  تمام موارد وسیله نقلیه خود از ما سؤال کنید.

*************************

“خودروبر 725 ازشما کاربرگرامی جهت وقت گذاشتن برای مطالعه مقاله بالا نهایت تقدیر و تشکر رادارد”

*************************

خودرو بر تهرانخودرو بر قزوینخودرو بر کرجخودرو بر گیلانخودرو بر مازندران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع ☎️