مصرف سوخت بالا بسته به بسیاری از عوامل بیرونی، به ناچار در همان خودرو متفاوت است. دما، محیط مسافرت و سفرهای طولانی همه در بخشی از راندمان سوخت شما نقش دارند. اما عملکرد داخلی وسیله نقلیه شما نیز می تواند بر کارایی سوخت شما تأثیر بگذارد ، همانطور که عادات شخصی شما نیز ممکن است باشد.

دلایل مصرف سوخت بالا

1. روغن

تغویض روغن در فواصل منظم، می تواند به شما در کاهش مصرف سوخت کمک کند. اگر متوجه شده اید که راندمان سوخت شما در حال کاهش است و همچنین در گذشته اخیر روغن خود را تعویض نکرده اید، به احتمال زیاد مشکل از روغن شما است. 

2. سنسورهای اکسیژن، فیلترهای هوا، شاخه های جرقه ای و انژکتورهای سوخت

به نظر می رسد این چهار قسمت از وسیله نقلیه شما ارتباطی با مسافت پیموده شده گاز شما ندارد، اما می تواند به طور جدی بر مصرف سوخت شما تأثیر بگذارد. اگر متوجه شدید که میزان مصرف بنزین شما طی ماه های اخیر زیاد شده است، مطمئن شوید که این قطعات تمیز و به درستی کار می کنند.

3. لاستیک

لاستیک یکی از مهمترین و در عین حال فراموش شده ترین مورد است. به راحتی میتوان گفت که اگر فرد از تایر مناسبی استفاده کند شاهد 10 الی 15 درصدی مصرف خود خواهد شد. در صورت استفاده از لاستیک نا مناسب تعداد دور های چرخ ها افزایش میابد و در نتیجه شاهد مصرف سوخت بالا خواهید شد.

بیشتر بخوانید»»» آموزش تعمیر و عیب یابی استپر موتور

4. کولر ماشین

در روزهای واقعاً گرم، استفاده از سیستم کولر فشار زیادی را بر موتور شما وارد کرده و به راندمان سوخت شما آسیب می رساند. برای کاهش این مشکل، پنجره ای را باز کنید تا دمای داخلی ماشین شما در دمای پایین یا پایین تر از دمای بیرونی باشد. البته بخاطر داشته باشید که بهتر است هنگام رانندگی با سرعت در بزرگراه، پنجره ها را بسته نگه داشته باشید.

شش دلیل مصرف سوخت بالا

5. رانندگی با دنده اشتباه

اگر اتومبیل شما دارای گیربکس دستی (تغیر دستی دنده) است، حتما از دنده مناسب استفاده کنید. اگر بارهای سنگین می کشید، باید از دنده پایین استفاده کنید، بنابراین موتور میتوانید از فشار افتادن به موتور جلوگیری کنید. در هنگام مسافرت با سرعت بالاتر حتماً از دنده بالاتر استفاده کنید. به موتور خود گوش دهید. اگر به نظر می رسد که بیش از حد کار می کند یا کار نمی کند، احتمالاً بنزین را هدر می دهید.

6. رانندگی تهاجمی

این سه عادت بد: خیلی سریع رانندگی کردن، خیلی سریع شتاب گرفتن و خیلی ناگهانی متوقف شدن. هر سه این اقدامات منجر به مصرف زیاد سوخت می شود. در صورت امکان، باید سرعت خود را به آرامی شتاب دهید و با سرعت ترافیک رانندگی کنید. به خودتان فضای کافی بین خود و شخص پیش روی خود اختصاص دهید تا بتوانید بدون کوبیدن ترمزها به تدریج متوقف شوید. کاهش طبیعی و بدون ترمز، در صورت امکان، می تواند به شما در افزایش راندمان سوخت کمک کند.

جمع بندی

خب در این مقاله فهمیدیدم که تعویض منظم روغن میتواند به در کاهش مصرف سوخت بالا کمک کند و در کنار این مورد دلیل مصرف سوخت بالا رو باهم خوندیم که امیدواریم از خواندن مقاله لذت کافی برده باشید. همچنین اگر روزی نیازمند خودرو بر شدید میتوانید با شماره زیر تماس گرفته و از خدمات خودرو بر تهران استفاده کنید.

 

شش دلیل مصرف سوخت بالا

 

 

 

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع ☎️