نشانه هایی که خودروی شما نشتی اگزوز دارد


نشانه هایی که خودروی شما نشتی اگزوز دارد

موتور ماشین شما تمام شده است! نه، خواب‌آلود نیست، فقط به یک سیستم کامل از لوله‌ها، صدا خفه کن و اجزای کنترل آلایندگی نیاز دارد که به موتور اجازه می‌دهد آزادانه نفس بکشد و بهترین عملکرد را داشته باشد. اما، از آنجایی که سیستم اگزوز معمولاً از پایین خودرو آویزان می شود، در معرض آسیب است. صدا خفه کن ممکن است توسط یک حاشیه باز شود، زباله ها می توانند سوراخی را در لوله اگزوز سوراخ کنند یا مبدل کاتالیزوری ممکن است از کار بیفتد. این مشکلات باعث می شود ماشین شما عملکرد ضعیفی داشته باشد و موتور به سادگی صدای عجیبی خواهد داشت. و اگر در حین رانندگی بوی اگزوز خودرو را حس کنید، این دودهای بالقوه سمی هستند که نمی‌خواهید در ریه‌هایتان وارد شوند. اگر خودروی شما یکی از 4 علامت زیر را نشان داد، برای رفع مشکل هر چه زودتر اقدام کنید.

بوی اگزوز در کابین

اگر در حین رانندگی بوی دود اگزوز را در کابین حس کردید، مطمئناً دچار نشت اگزوز شده اید. این بدان معناست که شما و مسافرانتان ممکن است مونوکسید کربن مضر تنفس کنید. علاوه بر این، مشکلات در سیستم اگزوز حتی می تواند بوی اگزوز را تغییر دهد. به عنوان مثال، بوی تخم مرغ فاسد می تواند نشان دهد که مبدل کاتالیزوری – جزئی در سیستم اگزوز که انتشارات مضر را کاهش می دهد – شروع به خراب شدن کرده است. اگر بوی بنزین را در اگزوز احساس می کنید، می تواند نشان دهنده ترکیب سوخت بیش از حد غنی و همچنین مشکل در موتور باشد. اما مهم نیست که چه بویی دارد، بوییدن اگزوز در کابین خطرناک است. باید فوراً نشت اگزوز برطرف شود.

از دست دادن اسب بخار (قدرت)

اگر جریان هوا از طریق اگزوز به دلیل نشت اگزوز مختل شود، بر نحوه تنفس موتور تأثیر می گذارد. هوا باید به آرامی و به سرعت در سیستم جریان یابد. اگر این اتفاق نمی افتد، ممکن است متوجه کمبود نیرو، به خصوص در سرعت ها و دورهای بالا شوید. کاهش اسرارآمیز در عملکرد می تواند ناشی از نشت اگزوز باشد. معمولاً این علامت حداقل با یکی از علائم دیگر در این صفحه همراه خواهد بود، اما این علامتی است که باید به خاطر داشته باشید.

افزایش مصرف سوخت

اگر جریان هوا از طریق اگزوز محدود شود، موتور ممکن است برای تولید همان مقدار نیرو مجبور باشد سخت‌تر کار کند. به طور طبیعی، این بدان معناست که در نتیجه سوخت بیشتری مصرف خواهید کرد. اگر متوجه کاهش عملکرد و افزایش مصرف سوخت شدید، مطمئناً احتمال نشت اگزوز وجود دارد.

صدای موتور بسیار بلندتر است

شاید واضح ترین علامت نشتی اگزوز این باشد که صدای ماشین شما بسیار زیاد می شود. در نشت اگزوز، اگزوز اجازه دارد قبل از اینکه به صدا خفه کن برسد، سیستم را ترک کند، که صدای موتور شما را خاموش می کند. از آنجایی که اگزوز خروجی از موتور خفه نمی شود، احتمالاً صدای ماشین شما به طور قابل توجهی بلندتر می شود و صدای موتور با پتانسیل صدای ترکیدن و تف کردن به صدا در می آید. علاوه بر این، احتمالاً کل سیستم به لرزه در می‌آید و حتی ممکن است هنگام رانندگی لرزش‌های داخل کابین را احساس کنید.

معرفی سایت های ارائه دهنده خدمات خودرو :

1 . امداد خودرو آبیک

2 . امداد خودرو نظراباد

3 . امداد خودرو هشتگرد

خودرو بر تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع ☎️