علت خرابی موتور خودرو، موتور قلب وسیله نقلیه شما است. وقت متوقف شود، ماشین شما هم همینطور متوقف خواهد شد. درست همانطور که قلب انسان به صاحب خود نیاز دارد که غذای سالم بخورد و ورزش کند تا بتواند به درستی کار کند ، موتور ماشین شما نیز به شما نیاز دارد تا مراقبت مناسب را به شما ارائه دهد.

1. غفلت از تغییر روغن

علت خرابی موتور خودرو روغن منبع تغذیه موتورها است. عدم تغییر منظم آن با دنبال کردن فواصل پیشنهادی سازنده وسیله نقلیه، مطمئناً با گذشت زمان موتور شما را هجی می کند. کاوللین می گوید: بسیاری از تولید کنندگان جدید خودرو امروزه استفاده از روغن های مصنوعی را در وسیله نقلیه خود موظف کرده اند تا به عملکرد اوج و راندمان سوخت کمک کنند. به دلیل افزایش هزینه های این سرویس، بسیاری از مصرف کنندگان مایل به استفاده از این روغن نیستند، که می تواند منجر به خرابی در جاده شود.

2.  برسی نشت روغن

در مورد یک یادداشت مرتبط، جوانب مثبت اتومبیل می گوید که باید مراقب نشت روغن، به ویژه موارد سنگین باشید. برد اودگراف، صاحب امتیاز بسیار خوب Auto One Complete Car Care at Round Rock، گفت: “در موارد نشت سنگین، بیشترین از بین رفتن روغن کاری قطعات فلزی موتور، ایجاد مشکلات ساییدگی داخلی و در نهایت خرابی زودرس است.” تگزاس Updegraff گفت، مشكلات شایعتر از نشت روغن آهسته تر است. برخی از این موارد شامل خراب شدن موتورهای لاستیکی، بوشهای تعلیق و اجزای فرمان است.

علت خرابی موتور خودرو

3. بی توجهی به چراغ روغن موتور

جونز می گوید آسیب نور موتور هنگام روشن شدن چراغ احتمالاً رخ می دهد. چند دلیل که چراغ می تواند روشن شود شامل زمانی است که سنسور اکسیژن یا مبدل کاتالیزوری نیاز به تعویض دارد.

بیشتر بخوانید »»» علائم خرابی یاطاقان

4. نادیده گرفتن سیستم خنک کننده

Updegraff توصیه می کند که خنک کننده موتور را هر سه سال یا 30،000 مایل شستشو دهید، هر کدام از اینها اول باشد. Updegraff می گوید: “بیشتر دارندگان وسایل نقلیه و حتی برخی از تجهیزات تعمیر، صبر می کنند تا یک سیستم خنک کننده بدتر شود و توصیه شود تعمیر و نگهداری، که عمر قطعات قطعات خنک کننده را در آنها کوتاه می کند.”

علت خرابی موتور خودرو

5. طغیان موتور شما

رانندگی از طریق آب ایستاده یا حتی طوفان شدید باران می تواند به موتور بالقوه شما آسیب برساند، اگر ورودی هوا تغییر یافته باشد. منیفولد ورودی مخلوط هوا / سوخت را در اختیار موتور قرار می دهد. در صورت عبور آب، می تواند باعث خم شدن میله های پیستون شود.

جمع بندی

خب در این مقاله علت خرابی موتور خودرو مورد برسی قرار گرفت، امیدواریم که از خواندن مقاله لذت برده باشید. همچنین اگر به خدمات خودرو بری نیاز داشتید میتوانید از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

 

خودرو بر تهرانخودرو بر قزوینخودرو بر کرجخودرو بر گیلانخودرو بر مازندران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع ☎️