دسته موتور خودرو

موتور احتراقی که امروزه در خودرو های مدرن استفاده می شود، به دلیل نوع عمکردشان معمولا تکان ها و ضربات بسیاری دارند. در واقع این سیستم به خاطر انفجار های متوالی و سنگینی که جهت تامین نیروی لازم برای حرکت خودرو انجام می دهد، موجب ایجاد ارتعاشات سنگین و گاهاً غیر قابل مهار موتور خودرو می شود. طبیعتاً این ارتعاشات به کابین نیز وارد می شود و رانندگی را برای شما سخت تر و آرامش را از سرنشینان می گیرد.

خودروسازان همواره جهت تامین راحتی و آرامش بیشتر برای راننده و سرنشینان خودرو های تولید شده خود تلاش کرده اند و از گذشته به دنبال روشی برای کاهش این ارتعاشات آزار دهنده بوده اند. زیرا کم صدا و ساکت بودن کابین خودروها یکی از مزایای آنهاست. یکی از روش های رسیدن به این هدف، تولید موتور هایی است که ارتعاش و تکان و ضربه‌ کمتری نسبت به موتور های معمولی دارند؛ البته تولید چنین موتور هایی دانش بالا و طراحی های پیچیده ای می طلبد. اما باید گفت که حتی بهترین موتور ها نیز حین کار، ارتعاشات و تکان هایی را در پی دارد و تمامی قطعات و کابین خودرو را تحت تاثیر قرار می دهد. اما راه حل این معضل چیست؟

دسته موتور خودرو چیست؟

Engine Mount یا همان دسته موتور مسئول مهار ارتعاشات و تکان‌ها و ضربات موتور است. در حقیقت این قطعه که با نام کامل Engine Anchor Mount شناخته می شود، وظیفه تحمل وزن موتور خودرو را بر عهده دارد. دسته موتور می توان به عنوان تکیه گاه موتور نامید. این قطعه به موتور کمک می کند تا با تعادل و ثبات بیشتر وظایف خود را انجام دهد. مجموعه سیستم های فنی خودرو را می توان به پازلی تشبیه کرد که با همکاری همدیگر، خودرو را به حرکت درمی آورند. اما باید بدانیم که تمامی قطعات و تکه های این پازل برای ثابت ماندن در جای خود و عملکرد صحیح و سالم به ثبات و استحکام بالایی نیازمندند. پس هر قطعه برای ثبات عملکرد خود، باید به کمک قطعات دیگر با به واسطه بست های مخصوص به بدنه خودرو یا قطعات محکم دیگر متصل شود. موتور خودرو نیز به واسطه قطعه ای که دسته موتور نامیده می شود، به بدنه خودرو چفت می شود. دسته موتور در بین قطعات خودرو به عنوان مهم ترین و حیاتی ترین تکیه گاه یا همان بست شناخته می شود. اما می توان وظایف اصلی این قطعه مهم را به صورت زیر خلاصه کرد:

  • تحمل وزن موتور
  • جذب ارتعاشات ناشی از احتراق مخلوط سوخت و گاز در موتور
  • پیشگیری از حرکت بیش از حد موتور در اثر نیروهای وارده از جاده
  • جلوگیری از حرکت شدید موتور در زمان‌های شتاب‌گیری یا ترمز گرفتن
  • کنترل تکان‌های جانبی موتور خودرو در زمان عبور از دست‌انداز

انواع دسته موتور

  • هیدرولیکی
  • لاستیکی

معرفی چند سایت خوب در زمینه امداد خودرو

سایت اول  : امداد خودرو ابراهیمی 

امداد خودرو ابراهیمی فعالیت خود را در شهر کرج منعطف کرده است و همشریان محترم شهر کرج میتوانند با تماس با ایشان در سریع ترین زمان ممکن خدمات خودرویی حمل و نقل و جایجایی را دریافت نمایید. برای اینکار کافیست کلمه امداد خودرو کرج را جستجو نمایید.

سایت دوم : خودروبران آرش

خودروبران ارش اسدی یکی از قدیمی های امداد خودرو میباشد که در شهر تبریز فعالیت میکند برای اینکه با خدمات این مجموعه آشنا شوید کافیست خودروبر تبریز را جستجو نمایید.

سایت سوم : امداد خودرو مرصادکار

سایت امداد خودرو تبریز مرصادکار یکی از سریع ترین خودرو بر های واقع در شهر تبریز میباشد که خدمات حمل و نقل سریع خودرو در شهر تبریز را برعهده دارد.

خودرو بر تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع ☎️