درباره رینگ خودرو چه می دانید ؟ | خودروبر 725


درباره رینگ خودرو چه می دانید ؟

رینگ خودرو، یکی از مهم ترین قسمت های چرخ می باشد که از جنس فولاد یا آلومینیوم ساخته شده است و به وسیله چندین مهره که معمولا از 8 عدد بیشتر نمی باشد به قسمت کاسه چرخ متصل می شود.

برخی از علاقمندان به خودرو، حساسیت خاصی به ظاهر خودرو هایشان دارند و سعی می کنند با استفاده از وسایل و ابزارهای خاص، آن را بهتر و زیباتر نشان دهند که با این کار، موجب جلب توجه دیگران می گردند. استفاده از رنگ های خاص و شیشه های دودی، شکل متفاوت چراغ ها،رینگ ها و نوع لاستیک ها، از جمله مواردی می باشد که معمولا با ایجاد تغییرات در آن ها، باعث زیباتر و متفاوت تر شدن خودرو ها می شوند.

ساختار رینگ ها چگونه است ؟

شاید تا به حال به کاربرد رینگ ها از این جهت که خود آن ها از اجزا و قسمت های مختلفی تشکیل شده اند، توجه نکرده باشید. رینگ خودرو از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که شامل : پره های رینگ، آفست، درپوش وسط، لبه، الگوی پیچ، دهانه وسط و دریچه والو که از مهم ترین قسمت های رینگ خودرو می باشد و اکثر این قسمت ها از نظر شکل و اندازه دارای انواع مختلفی می باشند. به عنوان مثال آفست که به فاصله بین محل قرارگیری روی دیسک چرخ تا وسط رینگ اطلاق می شود، دارای سه نوع مثبت، منفی و صفر می باشد.

البته لازم به ذکر است که حساسیت این قطعه به گونه ای می باشد که بسیاری از اندازه گیری های مربوط به آن بر حسب میلیمتر است و در بسیاری از اوقات برای رسیدن به اندازه های دلخواه، از تراشکاری با حساسیت بسیار بالا و دقیق استفاده می شود.

انواع رینگ خودرو

مجموعه های تولید کننده خودرو، برای تولید رینگ ها از استاندارد های روز دنیا پیروی می کنند و جنس آن ها از فولاد می باشند. به مرور زمان، رینگ های فولادی جای خود را به نوع زیباتر و متنوع تر از آن داده و به تدریج نوع آلومینیوم آن، در بین استفاده کنندگان و تولید کنندگان خودرو متداول گردیده است. هر دو نوع از این رینگ ها، یعنی نوع فولادی و آلومینیومی از نظر مقاومت، تنوع و امکان تعمیر و نگهداری، دارای مزایا و معایبی می باشند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع ☎️