تنظیم پدال کلاچ ، پدال کلاچ جایی است که همه چیز شروع می شود. این امکان را به راننده می دهد تا در هنگام رانندگی به طور دستی دنده ها را تغییر دهد. برخی از مهارت ها برای حرکت دادن یک دنده و کار کردن کلاچ لازم است. به عنوان یک پاداش، راننده ارتباط مستقیمی با خودرو برقرار می کند تا تجربه رانندگی لذت بخش تری داشته باشد.

نکته منفی در داشتن وسیله نقلیه گیربکس با کلاچ این است که گاهی اوقات تنظیم پدال کلاچ لازم است. علاوه بر این، درصورتی که نقص بیش از حد شدید شود، لازم است که کل مونتاژ کلاچ را تعویض کنید.

برای کارآمد کردن کلاچ، مقدار مناسب بازی در اتصال بین پدال کلاچ و سیم کلاچ (یا بازوی رها کردن) لازم است. اگر مشکلی در این موارد داشته باشید، یک کلاچ لغزنده نتیجه خواهد گرفت. بازی بیش از حد از طرف دیگر باعث می شود وسیله نقلیه که در هنگام فشار پدال کلاچ به حالت خمیده به جلو حرکت کند و ماشین در حالت دنده باشد. تنظیم یک کلاچ صرفاً یک فرآیند یک اندازه نیست، زیرا انواع مختلفی از مجموعه های کلاچ و در نتیجه انواع مختلفی از تنظیمات کلاچ وجود دارد.

دو روش اصلی در نحوه تنظیم پدال کلاچ

تنظیم خودکار کلاچ

در تئوری، یک کلاچ خود تنظیم کننده قرار است خود را برای میزان صحیح بازی آزاد تنظیم کند. اما گاهی اوقات به کمی کمک نیاز دارد. از آنجا که از پدال کلاچ هیدرولیکی استفاده می کند، مهم نیست که سطح این تکنسین چه تفاوتی دارد که بتواند آن را تکمیل کند. با کارکرد موتور و درگیر ترمز پارک ، به راحتی پا را در زیر پدال کلاچ قرار دهید و به سمت بالا و به سمت خود بکشید.

سپس می توانید با فشار دادن پدال کلاچ و قرار دادن وسیله نقلیه در چرخ دنده، نتایج این تنظیم را تست و تأیید کنید. قبل از تغییر چرخ دنده ها، مسافتی را که کلاچ باید به پایین حرکت کند، بررسی کنید. اگر این نوع تنظیم کلاچ نتیجه مطلوبی را برای صاحب وسایل نقلیه نداشته باشد، توصیه می شود صاحب وسیله نقلیه یا مکانیک اقدام به تنظیم دستی کلاچ کنید.

بیشتر بخوانید »»» علت خرابی موتور خودرو

تنظیم دستی کلاچ

اولین قدم برای انجام تنظیم دستی کلاچ، خاموش کردن موتور و درگیری ترمز اضطراری است. شما می خواهید موقعیت خود را به طوری که سر شما تا حدی در زیر داشبورد باشد. این امر باعث می شود دید و دسترسی لازم برای تنظیم دستی ایجاد شود. كسانی كه از نظر قد كوچك هستند و از انعطاف پذیری خوبی برخوردار هستند، واضح خواهند بود كه تنظیم راحت پدال را راحت تر انجام می دهند اما تقریباً هر كسی می تواند این كار را انجام دهد.

اکثر وسایل نقلیه دارای یک کابل کلاچ با میله نخ شده هستند که هم مهره ای با هم دارد و هم مهره تنظیم کننده ای که میزان بازی آزاد پدال کلاچ را تعیین می کند. برای تنظیم، به سادگی کابل کلاچ را بالا بکشید و قفل قفل و مهره تنظیم کننده را کمی شل کنید. بعد، دوباره به آرامی کابل کلاچ را بالا بکشید. شما نقطه ای را پیدا خواهید کرد که در آن چنگال کلاچ درگیر شود. اینجاست که کابل کلاچ باید تنظیم شود.

در حالی که به کابل کلاچ فشار می آورید تا در آن موقعیت دقیق باشد، هر دو مهره قفل و تنظیم را محکم کنید تا کابل در آن موقعیت نگه داشته شود. پدال کلاچ شما اکنون باید در وضعیت بهینه باشد.

جمع بندی

خب در این مقاله نحوه تنظیم پدال کلاچ مورد برسی قرار گرفت که امیدواریم مقاله مفیدی باشد. همچنین اگر به خدمات خودرو بری نیاز داشتید با شماره زیر تماس بگیرید تا در اسرع وقت به مشکلتان رسیدگی شود.

 تنظیم پدال کلاچ

 

 

 

 

خودرو بر تهرانخودرو بر قزوینخودرو بر کرجخودرو بر گیلانخودرو بر مازندران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع ☎️